Mar 28, 2024, 02:40 posle podne

Vesti:

Dobrošli na novi forum Vojvođanskog klastera organske poljoprivrede


Period konverzije

Započeo Dragan, Okt 23, 2019, 07:14 posle podne

prethodna tema - sledeća tema

Dragan

Zamolio bih vas za pomoc ako neko zna proceduru ili ako je već imao iskustva sa skraćenjem perioda konverzije?

miraclens

Proizvođač koji želi da podnese zahtev za skraćenje dužine trajanja perioda konverzije Direkciji za nacionalne referentne laboratorije, popunjava odgovarajući obrazac, gde se navodi da proizvođač prilaže:
1. kopiju ugovora koji je zaključio sa ovlašćenom kontrolnom organizacijom
2. izveštaj ovlašćene kontrolne organizacije o kontroli zemljišnih parcela sa koje proizvođač podnosi zahtev za skraćenje perioda konverzije
3. izjavu da prethodne tri godine na toj parceli nije koristio nedozvoljena sredstva
4. dnevnik rada koji je podnosilac zahteva vodio za tu parcelu u prethodne tri godine
5. i drugi dokazi koji ukazuju da se na toj predmetnoj parceli nisu koristila nedozvoljena sredstva koja nisu u skladu sa organskom proizvodnjom
6. izjavu PSSS o tome da li na određenoj zemljišnoj parceli postoje uslovi za skraćenje dužine perioda konverzije.

Proizvođač organskih proizvoda zahtev, izjavu PSSS i ostalu dokumentaciju, dostavlja Direkciji za nacionalne referentne laboratorije Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine, a direktor donosi rešenje kojim se usvaja, odnosno odbija zahtev proizvođača.

Dragan

Hvala na brzom odgovoru.
Sada mi je mnogo jasnije!

Veliki pozdrav.

Cenejac

Mene takodje interesuje skraćana konverzija.
Sa Ceneja sam dal se trebam onda javiti poljoprivrednoj sluzbi u Novom Sadu?
 

miraclens

Prvo kontaktirate neku ovlašćenu sertifikacionu kuću, a oni će Vas uputiti u sve navedene korake. http://vok.org.rs/sertifikacija/sertifikacione-kuce/

Bojan

Citat: Cenejac  Okt 23, 2019, 11:25 posle podneMene takodje interesuje skraćana konverzija.
Sa Ceneja sam dal se trebam onda javiti poljoprivrednoj sluzbi u Novom Sadu?
 
Cenejac, ovo pitanje nam često bude postavljeno. Savet je kao što ste dobili od prethodnog člana, najpre kontaktirati neku od ovlašćenih sertifikacionih kuća. 

paor.laloski

Kako ja da dokažem da nisam primenjivao pesticide i đubriva? Majke mi nisam ili dovedem moju baba Živanu da svedoči ili će neko stvarno da dovede neke doktore da to ispitaju i dokažu kao onaj Šerlok Homs ili kako se već beše zvaše?

Bastovanka

Citat: miraclens  Okt 24, 2019, 06:14 pre podnePrvo kontaktirate neku ovlašćenu sertifikacionu kuću, a oni će Vas uputiti u sve navedene korake. http://vok.org.rs/sertifikacija/sertifikacione-kuce/

Raspitali smo i dobili informacije. Polako se spremamo za organsku proizvodnju :)

Sremac1

Kako ja da dobijem sertifikat za gajenje mangulica. One bi bile u ispustu u sumi uz dohranu.
Je l ima ovde neko da se bavi slicnim?

Organic

Citat: Sremac1  Okt 31, 2019, 04:55 posle podneKako ja da dobijem sertifikat za gajenje mangulica. One bi bile u ispustu u sumi uz dohranu.
Je l ima ovde neko da se bavi slicnim?

Mi kupujemo mast, slaninu i meso iskljucivo od mangulice. Moji prijatelji su takodje presli na kupovinu domacih proizvoda od ove rase. Sve više ljudi prepoznaje kvalitet.

Bojan

Citat: Sremac1  Okt 31, 2019, 04:55 posle podneKako ja da dobijem sertifikat za gajenje mangulica. One bi bile u ispustu u sumi uz dohranu.
Je l ima ovde neko da se bavi slicnim?

Poštovani Sremac1, kako ne bismo odlutali od teme, ovim putem bih želeo samo da Vas podsetim da u okviru foruma imate i rubriku "Organska animalna proizvodnja", tako da bi možda najbolje bilo da tamo potražite odgovor, a da u okviru Zemljišta u organskoj poljoprivredi iznosimo pitanja, odgovore ili predloge koji se odnose na ovu temu.
Hvala na razumevanju. :)

Sremac1

Citat: Bojan  Nov 18, 2019, 10:41 posle podne
Citat: Sremac1  Okt 31, 2019, 04:55 posle podneKako ja da dobijem sertifikat za gajenje mangulica. One bi bile u ispustu u sumi uz dohranu.
Je l ima ovde neko da se bavi slicnim?

Poštovani Sremac1, kako ne bismo odlutali od teme, ovim putem bih želeo samo da Vas podsetim da u okviru foruma imate i rubriku "Organska animalna proizvodnja", tako da bi možda najbolje bilo da tamo potražite odgovor, a da u okviru Zemljišta u organskoj poljoprivredi iznosimo pitanja, odgovore ili predloge koji se odnose na ovu temu.
Hvala na razumevanju. :)

Izvinjavam se!

Vladimir

Srdačan pozdrav svima! Nisam siguran da li sam na pravo temi, ali nadam se da će admin prebaciti moje pitanje na pravu temu...
Naime, ja sam trenutno student master studija, i kao master rad sam izabrao da postavio ogledno polje (saksije) sa paprikom u sa različitim organski supstratima, s'obzirom da svaki supstrat treba da sadrži 'nešto posebno i drugačije od prethodnog', minimum pet različitih supstrata... Da li neko može da mi pomogne da pronađem što više različitih supstrata?

Unapred zahvalan!

Izrada foruma podržana od strane Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam. Sadržaj foruma je isključivo odgovornost Vojvođanskog klastera organske poljoprivrede i ne predstavlja nužno stav Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam.