Mar 28, 2024, 06:15 posle podne

Vesti:

Dobrošli na novi forum Vojvođanskog klastera organske poljoprivrede


Kako spremiti zemljište za sejanje?

Započeo admin, Jul 18, 2019, 05:11 posle podne

prethodna tema - sledeća tema

admin


Brankica

Ne znam tacno na sta mislis, ali uvek je dobro da se sterilise, pogotovo kada se radi rasad...

minimaxi


paor.laloski

Zavisi šta hoćeš da seješ i šta si prethodno imao na njivi... Ja recimo posle pšenice volim da plitko zaorem da isprovociram korove i da lepo pređem spremačem. Onda za mesec dana kad niknu korovi ja opet preletim spremačem i onda i drugi talas korova kad udari ja opet spremačem. Onda na jesen ja razbacam stajnjaka i onda duboko zaorem da mi tak oprezime i preko zime da mraz razbije grudve, pa na proleće zatvorim brazde, spremiram i njiva kao bombona za setvu.
Tako je radio i moj deda dok nije bilo ove nove hemije što zagađuje zemljište i velikih traktora što nabijaju zemlju.

Cenejac

Valjda ce kisa malo pasti pa da uzoremo kako valja.

Lily of the valley

Kiša je krajnje neophodna. Ako ste gledali vremensku prognozu narednih 10 dana očekuju se padavine ali minimalne. :'(

Dragan

Prošle jeseni isto bilo tako, nezgodno će biti za zito, ali dobro videcemo.

Bastovanka

Konačno smo uspeli da uzoremo našu njivu na kojoj planiramo organsku proizvodnju.

Bojan

Citat: Bastovanka  Nov 25, 2019, 11:01 posle podneKonačno smo uspeli da uzoremo našu njivu na kojoj planiramo organsku proizvodnju.

Srećno u daljim planovima i proizvodnji!


Sremac1

Organci, šta vi kazete za ovo toplo vreme u decembru?

Izrada foruma podržana od strane Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam. Sadržaj foruma je isključivo odgovornost Vojvođanskog klastera organske poljoprivrede i ne predstavlja nužno stav Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam.